در حال بارگيري صفحه جديد...
پیامبر اکرم (ص) : « هر چیزی چهره ای دارد و چهره دین شما نماز است.»

نام كاربري: كاربر مهمان
نوع كاربري: كاربر عادي
امتياز كاربري:

امتياز حديثفا: 0
تعداد احاديث: 0
رتبه حديثفا: ام

تعداد احاديث مجاز: (جديد)
در اين ساعت : ?
در اين روز : ?
مسابقه حديثفا (حديثي فرهنگي شگردها) يك مسابقه ابتكاري جديد براي كاربران شگردهاست كه چند هدف را همزمان دنبال مي كند:
1- آشنايي با مضمون احاديث گهربار ائمه اطهار (ع) به زبان فارسي
2- آشنايي با فرهنگ كلمات مختلف ادبي و املاي آنها
3- ايجاد يك سرگرمي و رقابت مفيد كه براي كاربران شگردها خصوصا كاربران ويژه آن، موجب افزايش مثبت امتياز هم مي گردد

در اين مسابقه متن حديث به صورت هاي مختلف نشان داده مي شود و مخاطب بايد با دقت و تمركز به جواب برسد. همين دقت و توجه باعث اثرگزاري مضاعف حديث در ذهن و روح مخاطب مي گردد كه بسيار ارزشمند است.
همچنين براي ايجاد رقابت سالم، امتياز مخصوصي هم براي خود حديثفا در نظر گرفته شده است كه ركوردداران برتر در صدر نمايش داده مي شوند.
احاديث در موضوعات متنوعي قرار دارند و در حال حاضر 4567 حديث در ديتابيس احاديث سايت موجود است كه اين ميزان همواره در حال افزايش است. سعي شده است از احاديثي با نثر روان و مطابق با فهم عموم استفاده گردد.

براي شروع مسابقه كافيست از منوي بالا شروع مسابقه را كليك كنيد.
حديث زير را حدس زده و آنرا تايپ كنيد؛ در صورتي كه كاملا صحيح جواب دهيد، پذيرفته خواهد شد و بسته به كاربر عادي يا ويژه بودن امتياز مثبت خواهيد گرفت. در صورت نياز به توضيحات بيشتر به راهنما مراجعه كنيد.

راهنماي اصلي:

در اين مسابقه، حروف يك حديث به صورت جدا جدا، پشت سر هم و بدون معلوم كردن كلمات كنار هم قرار مي گيرند و شما بايد كلمات را از هم تشخيص دهيد و متن حديث را تايپ نماييد. در صورتي كه با دقت 100 درصد حديث را درست حدس بزنيد، پذيرفته خواهد شد. در صورتي كه حديثي از شما پذيرفته شود، به شما امتياز داده مي شود.

نحوه امتياز دهي:
بر اساس كاربر عادي يا ويژه بودن نحوه امتياز دهي متفاوت خواهد بود به شرح زير:

- كاربران عادي:
هر حديثي كه صحيح وارد كنيد: به تعداد يك دهم كاراكترهاي مطرح شده در سؤال، امتياز كاربري افزايش خواهد يافت (مثلا اگر 83 حرف داشته باشد، 8 امتياز كاربري دريافت مي كنيد) و امتياز حديثفا به ميزان كاراكترهاي مطرح شده در سؤال. محدوديت شركت: در هر ساعت (مثلا از ساعت 9 تا 10) مي توانيد به 5 سؤال پاسخ دهيد. و در هر روز (از ساعت 0 بامداد تا 0 بامداد روز بعد) به 25 سؤال.
- نكته مهم: براي گرفتن امتياز كاربري از اين طريق، بايد حداقل امتياز شما 2000 امتياز باشد.
- كاربران ويژه:
هر حديثي كه صحيح وارد كنيد: به تعداد يك پنجم كاراكترهاي مطرح شده در سؤال، امتياز كاربري افزايش خواهد يافت. (مثلا اگر 83 حرف داشته باشد، 16 امتياز كاربري دريافت مي كنيد) و امتياز حديثفا به ميزان كاراكترهاي مطرح شده در سؤال. (در مثال 80 امتياز) محدوديت شركت: در هر ساعت مي توانيد به 10 سؤال پاسخ دهيد. و در هر روز به 50 سؤال.

راهنماي تكميلي:

- در اينجا يك مثال از حل يك حديث آورده مي شود:
ن م ا ز س ت و ن د ي ن ا س ت
جواب صحيح: نماز ستون دين است
جواب اشتباه: نم از ست و ندين است
- اگر حديثي را نتوانستيد تشخيص دهيد مي توانيد از دكمه تعويض حديث استفاده كنيد تا حديث ديگري به صورت تصادفي براي شما به نمايش در آيد.
- علامت هاي ويراستاري مثل كاما (،) و نقطه(.) ، در حديث ها لحاظ نشده اند و اگر تايپ كنيد يا نكنيد، تأثيري نخواهد داشت.
- اگر با كلمات تركيبي مواجه شديد مثل: باارزش تر = با ارزشتر - اينكه = اين كه، ابتدا مورد اول را انتخاب كنيد اگر درست نبود مورد دوم را امتحان كنيد. چند بار ارسال جواب تا رسيدن به جواب صحيح، ايرادي نخواهد داشت.
- حرف آ در مسابقه به صورت ا نمايش داده مي شود و شما بعد از تشخيص مي توانيد آ يا ا بگذاريد. مثال ادم = آدم، هر دو پذيرفته مي گردد.
- تعداد احاديث كه در قسمت آمار شما آمده است، نشاندهنده تعداد احاديثي است كه شما تا به حال پاسخ صحيح داده ايد. اگر به حديثي پاسخ داده باشيد ديگر آن حديث به عنوان سؤال مسابقه براي شما عنوان نخواهد شد، تا اينكه همه احاديث ديتابيس سايت را جواب داده باشيد. اين بخاطر آن است كه شما با تمام احاديث سايت در يك دوره زماني شركت در مسابقه آشنا گرديد.
- رتبه حديثفا كه در قسمت آمار شما آمده است، نشاندهنده رتبه شما در ميان تمام كاربران شركت كننده در مسابقه حديثفا است.
- شرايط و امتيازات مد نظر گرفته شده در مسابقه، ممكن است در آينده تغيير كند و تغييرات از همين صفحه راهنما قابل مشاهده است.
تغييرات اخير مسابقه حديثــفا :
- 27 آذر ماه 92: امكان انصراف از يك حديث و عدم نمايش آن تا دور بعد
- 19 مهر ماه 92: تغيير در فراخواني احاديث (براي كاربراني كه تازه شروع كرده اند و در دور اول هستند، احاديث از كم شروع مي شوند، در دورهاي بعدي به صورت تصادفي نمايش داده مي شوند)
- 19 مهر ماه 92: ريست اتوماتيك احاديث بعد از هر دور كامل
- 6 مهر ماه 92: حل مشكل عدم تطابق جواب با حديث در بعضي موارد
- 6 مهر ماه 92: از بين بردن امكان تقلب در حديثفا و برخورد با كاربران خاطي كه از قبل اين كار را كرده بودند و اصلاح آمار ركوردداران
- 20 آذر ماه 91: مشاهده تعداد احاديث مجاز در ساعت و روز فعلي.
- 7 آبان ماه 91: امكان copy و paste در قسمت تايپ غيرفعال شد تا كاربران عزيز،‌ تنها از روش تايپ مستقيم به جواب برسند نه از روش كپي گرفتن از متن آماده.
- 6 آبان ماه 91: قالب خاكستري جديدي به قالب ها اضافه شد كه به صورت اتفاقي ظاهر مي شود.
- 3 آبان ماه 91: امتياز كاربري كه شما در قبال پاسخ درست به هر سؤال دريافت مي كنيد، همراه سؤال نمايش داده مي شود.
- 30 مهر ماه 91: احاديثي كه صحيح وارد مي كنيد، در بخش جديد احاديث امروز قابل مشاهده هستند. شما مي توانيد اطلاعات كاملتري از حديث در اين بخش ببينيد كه شامل متن عربي و منبع حديث به همراه علامت هاي ويراستاري مي گردد.